Příběh Energie peněz

Příběh vzniku EnergiePenez.cz

Před třemi měsíci jsem s mojí firmou OJC spustil Akcelerátor firemního financování – službu postavenou na automatizovaných procesech, která firmám jednoduše a rychle zajistí bankovní či nebankovní financování. Šlo o výsledek několikaletého snažení a přetavení celé variety zkušeností do funkčního nástroje. Jenže přišla doba koronavirová a vše bylo jinak. Banky i nebankovní instituce přestaly půjčovat – na celé dva měsíce. 

Možná jsme nemuseli nic dělat a chvíli počkat, než celá situace přejde. Ale znám se: změnu považuji za příležitost, jak se posunout dál. Podle mě to je dar, díky kterému se můžeme naučit mnoho nového.  

Proto jsme začali vymýšlet, co můžeme přinést sobě, našim blízkým, našim klientům a společnosti vůbec. Pracovali jsme ostošest a snažili se tenhle svět udělat zase o kousek lepším místem k bytí. Spustili jsme dočasný portál Aktuálně z bank – krize COVID-19, na kterém jsme informovali o možnostech financování a podpory v období krize. Sice jsme díky tomu měli firemních zákazníků víc, než kdy dřív, jen neměli jak a čím platit. Právě, protože krize.

Do toho plnohodnotná výuka dětí (vždyť jsou naše vlastní), které z nařízení vlády zůstaly ze školy doma, aby se člověk zabavil i přes den. Prostě sedět s rukama v klíně není nic pro mě.

Do toho mě oslovila zástupkyně České asociace dul, pro které už několik let připravuji v rámci ročního kurzu pro duly workshop na téma sebepropagace, sebeocenění, peněz a ochrany údajů. Jestli bych jej letos mohl udělat na dálku on-line. No, proč ne? Během měsíce se nakonec konaly workshopy dva. Následná mohutná (pozitivní) zpětná vazba mě mile překvapila. Vyslyšel jsem tedy letité vnitřní volání a začal připravovat nový vzdělávací portál EnergiePenez.cz pro zdravý přístup jednotlivců k penězům – o financích trochu hodně jinak, bez počítání a obsáhlých kalkulací, prostě objevovat svět, ve kterém ovládáme energii peněz a kde naopak peníze neovládají nás. 

Tak jsme zrychlili tempo a v polovině května 2020 spustili stránky portálu a uspořádali první živý Úvodní webinář Energie peněz a pak ještě dvakrát. Pokračujeme dál, chystáme ucelenou Akademii Energii peněz – sérii seminářů pro veřejnost, jsme pozvaní na konferenci, připravujeme Podnikavou Akademii pro firmy a podnikatele, chceme jít do firem a inspirovat zaměstnance ke zdravému přístupu k penězům… Máme spoustu nápadů, jak změnit vnímání peněz ve společnosti k lepšímu.

A jestli chcete být u toho, tak se přihlaste “tlačítko (služby)” nebo s námi zůstaňte aspoň ve spojeníSetkání se blíží. Těším se. Jako fakt. Hodně. Moc.